ArtsAutosBooksBusinessEducationEntertainmentFamilyFashionFoodGamesGenderHealthHolidaysHomeHubPagesPersonal FinancePetsPoliticsReligionSportsTechnologyTravel

Grocery Store Price Comparison

Updated on July 1, 2014
Source

Couponing

I suck at couponing - mostly because I just don't have the desire to do the work I know it takes. But one thing I noticed early on when I tried to look for deals in the weekly paper was that all the stores could claim to have low/sale prices but I didn't know if that was a good price or not because I didn't know what their normal price was or what the price was at other stores. Therefore, I decided to make a list of items I normally purchase and the prices for those items at stores I usually go to.

I figure most people have Walmart and Costco in their area. Fareway is a store local to us here in Nebraska/Iowa so you may need to shop your own local place to see their prices. It is pretty similar in size and variety to a Trader Joes, although Fareway is a bit bigger. Aldi is a store that is getting more popular nationwide. They have almost no name brands and they do other quirky things like make you bag your own groceries in your own bags but they actually have quality products for pretty cheap prices. Baker's is your typical grocery store (similar to Safeway or Albertsons).

All the prices below are non-sale prices. I have included the quantity as well, since that is important to know when comparing the prices across stores.

I know there are some gaps here and there and I will continue to work on filling those in.

Hope this helps you in your own shopping/couponing/meal planning!

Walmart - "the standard"

Category
Item
No.
Unit
Walmart
Non-Grocery
Lotion - Cerave
12
oz
$10.97
 
Razors - Soleil
4
count
$4.97
 
Toothpaste- Colgate
6
oz
$2.96
 
Pads- Always
32
count
$5.47
 
Diapers - Pampers Size 4
28
count
$8.97
 
Wipes - Huggies
240
count
$5.97
 
Paper Towels - Store Brand
924
sq ft
$14.97
 
Contact solution ? store brand
 
 
 
 
Deodorant ? Dove
 
 
 
Snacks
Chips - Tortilla
10
oz
$1.50
 
Chips - Wavy Store Brand
10
oz
$1.98
 
Chips - Kettle
 
 
 
 
Chips ? Kettle Store Brand
8
oz
 
 
Veggie Sticks
7
oz
 
 
Popcorn - Popweaver Light
22
bags
$5.00
 
Cookies - Oreos Name Brand
14.3
oz
$2.98
 
Cookies - Oreos Store Brand
15
oz
$1.78
 
Crackers - Saltine store brand
16
oz
$1.78
 
Crackers - Goldfish
10
oz
$2.98
 
Crackers - Honey Maid Graham
28.8
oz
$4.98
Breads
Loaf - Sara Lee Whole Grain
1
loaf
$2.18
 
Tortillas - Mission
12
shells
$2.08
 
Tortillas - Mama Lupes
8
shells
$2.78
 
Tortillas - Store Brand
8
shells
$1.88
 
Tortillas - Hard Shell El Paso
10
shells
$1.25
 
Buns - hot dog store brand
8
oz
$1.18
 
Buns - hot dog ball park
8
oz
$1.98
 
Buns - hamburger store brand
8
oz
$1.18
 
Buns - hamburger ball park
8
oz
$1.98
 
Garlic Bread - Pepp farm frozen
12
oz
$2.68
 
Garlic Bread ? store brand
1
count
 
Baby
Puffs - Store Brand
1.48
oz
$1.56
 
Yogurt - Store Brand
32
oz
$1.98
Dairy
Sour Cream - Daisy Light
16
oz
$1.98
 
Eggs - Store Brand
12
count
$1.98
 
Cream Cheese - store brand
8
oz
$1.98
 
Cream Cheese - Philadelphia
8
oz
$2.38
 
Butter
4
sticks
$3.48
 
Cheese - store brand
8
oz
$2.64
 
Cheese - Kraft
8
oz
$2.88
 
Cheese ? Grated Parmesan Kraft
8
oz
 
 
String Cheese
 
 
 
Meat
Deli Meat - Turkey Oscar Meyer
16
oz
$5.48
 
Hot Dogs - All Beef Oscar Meyer
8
count
$2.98
 
Pork Sausage
16
oz
$3.86
 
Bacon - Farmland
16
oz
$4.98
 
Turkey - ground
20
oz
$3.78
 
Turkey ? ground store brand
16
oz
 
 
Tuna - canned Starkist
4
oz
$0.96
Drinks
Milk - 1 %
1
gallon
$3.78
 
Milk - Horizon whole organic
0.5
gallon
$4.38
 
Apple juice - Alice
64
oz
 
 
Pop
12
cans
$4.24
Misc
Peanut Butter - Jif Crunchy
40
oz
$5.92
 
Jelly - Welchs Grape
32
oz
$1.98
 
Oil - canola store brand
48
oz
$2.72
 
Oil - veg store brand
48
oz
$2.48
 
Cake Mix - Pillsbury
15
oz
$1.12
 
Frosting - Pillsbury
16
oz
$1.56
 
Pudding - Jello Instant
3
oz
$0.78
 
Gelatin - Jello
3
oz
$0.66
 
Cereal - Raisin Bran
23.5
oz
$3.38
 
Cereal - Cheerios
21
oz
$3.78
 
Pasta - store brand
12
oz
$1.00
 
Pasta - Barilla
12
oz
$1.28
 
Pasta - Tom Sauce store brand
24
oz
$1.50
 
Pasta - Alfredo Ragu
16
oz
$1.68
 
Broth - Swanson chicken
32
oz
$1.98
 
Soup - Creamed
10.75
oz
$1.10
 
Beans - Bush's Black
15
oz
$0.92
 
Beans ? black store brand
 
 
 
 
Rice - white store brand
5
lb
$2.98
 
Rice - Uncle Ben's Brown instant
14
oz
$2.50
 
BBQ Sauce - Baby Rays
40
oz
$3.48
 
BBQ Sauce - store brand
 
 
n/a
 
Salsa - Pace medium
16
oz
$1.98
 
Cool Whip - store brand
8
oz
$1.16
 
Cool Whip - brand
8
oz
$1.50
 
Pie Shell - store brand
2
shells
$2.16
 
Pie Shell - Pillsbury
2
shells
$2.56
 
Granola Bars - Sarah Breakfast
5
count
 
 
Salmon
 
oz
 

Fareway and Bakers (Kroger)

Item
No.
Unit
Fareway
No.
Unit
Baker's
Lotion - Cerave
12
oz
n/a
12
oz
 
Razors - Soleil
4
count
 
4
count
$5.37
Toothpaste- Colgate
6
oz
 
6
oz
$3.14
Pads- Always
32
count
 
32
count
 
Diapers - Pampers Size 4
92
count
$23.99
92
count
$24.99
Wipes - Huggies
240
count
 
240
count
 
Paper Towels - Store Brand
340
sq ft
$7.49
641
sq ft
$21.99
Contact solution ? store brand
 
 
 
 
 
$3.39
Deodorant ? Dove
 
 
 
 
 
$4.27
Chips - Tortilla
14
oz
$2.00
10
oz
$1.37
Chips - Wavy Store Brand
16
oz
$2.29
11
oz
$1.99
Chips - Kettle
 
 
 
 
 
$3.49
Chips ? Kettle Store Brand
8
oz
 
8
oz
 
Veggie Sticks
7
oz
 
7
oz
 
Popcorn - Popweaver Light
6
bags
$1.99
22
bags
 
Cookies - Oreos Name Brand
14.3
oz
$2.99
14.3
oz
$2.99
Cookies - Oreos Store Brand
15
oz
 
15
oz
$2.99
Crackers - Saltine store brand
16
oz
$2.99
16
oz
$1.69
Crackers - Goldfish
30
oz
$7.99
10
oz
$2.19
Crackers - Honey Maid Graham
28.8
oz
$3.99
14.4
oz
$4.25
Loaf - Sara Lee Whole Grain
1
loaf
$3.49
1
loaf
$2.99
Tortillas - Mission
24
shells
$4.29
12
shells
 
Tortillas - Mama Lupes
8
shells
n/a
8
shells
 
Tortillas - Store Brand
10
shells
$2.49
10
shells
$1.79
Tortillas - Hard Shell El Paso
10
shells
$1.79
10
shells
$1.49
Buns - hot dog store brand
8
oz
 
12
oz
$1.47
Buns - hot dog ball park
8
oz
 
8
oz
 
Buns - hamburger store brand
8
oz
 
13
oz
$1.47
Buns - hamburger ball park
8
oz
 
8
oz
 
Garlic Bread - Pepp farm frozen
12
oz
$2.59
12
oz
$3.79
Garlic Bread ? store brand
1
count
 
1
count
$1.99
Puffs - Store Brand
1.48
oz
 
1.48
oz
 
Yogurt - Store Brand
24
oz
$2.45
32
oz
$2.59
Sour Cream - Daisy Light
16
oz
$1.99
16
oz
$2.19
Eggs - Store Brand
12
count
$1.89
12
count
$2.29
Cream Cheese - store brand
8
oz
$1.99
8
oz
$1.79
Cream Cheese - Philadelphia
8
oz
$2.38
8
oz
$2.59
Butter
4
sticks
$2.99
4
sticks
$3.49
Cheese - store brand
8
oz
$1.99
8
oz
 
Cheese - Kraft
8
oz
$2.99
8
oz
$2.89
Cheese ? Grated Parmesan Kraft
8
oz
 
8
oz
 
String Cheese
 
 
 
 
oz
 
Deli Meat - Turkey Oscar Meyer
9
oz
$2.99
16
oz
$5.69
Hot Dogs - All Beef Oscar Meyer
8
count
$3.79
8
count
$4.79
Pork Sausage
16
oz
 
16
oz
 
Bacon - Farmland
16
oz
$4.99
16
oz
$5.99
Turkey - ground
20
oz
 
20
oz
$5.49
Turkey ? ground store brand
16
oz
 
16
oz
$2.99
Tuna - canned Starkist
4
oz
$0.99
4
oz
$1.39
Milk - 1 %
1
gallon
$3.79
1
gallon
$3.68
Milk - Horizon whole organic
0.5
gallon
n/a
0.5
gallon
$4.29
Apple juice - Alice
64
oz
 
64
oz
$1.99
Pop
 
cans
$4.99
12
cans
$4.99
Peanut Butter - Jif Crunchy
40
oz
$5.99
28
oz
$4.59
Jelly - Welchs Grape
32
oz
$2.49
32
oz
$1.99
Oil - canola store brand
48
oz
$3.39
48
oz
$2.99
Oil - veg store brand
48
oz
$3.29
48
oz
$2.89
Cake Mix - Pillsbury
15
oz
$1.29
15
oz
$1.79
Frosting - Pillsbury
16
oz
$1.69
16
oz
$1.99
Pudding - Jello Instant
3
oz
$0.79
3
oz
$1.19
Gelatin - Jello
3
oz
$0.69
3
oz
 
Cereal - Raisin Bran
18
oz
$3.69
19
oz
$3.59
Cereal - Cheerios
21
oz
$4.49
21
oz
$4.29
Pasta - store brand
16
oz
$1.00
12
oz
$1.00
Pasta - Barilla
12
oz
$1.28
16
oz
$1.39
Pasta - Tom Sauce store brand
33
oz
$3.99
24
oz
$1.49
Pasta - Alfredo Ragu
16
oz
$1.79
16
oz
$1.79
Broth - Swanson chicken
32
oz
$2.59
32
oz
 
Soup - Creamed
10.75
oz
$0.79
10.75
oz
$1.00
Beans - Bush's Black
15
oz
$0.99
15
oz
$1.27
Beans ? black store brand
 
 
 
 
 
$0.69
Rice - white store brand
5
lb
$2.99
20
lb
$13.99
Rice - Uncle Ben's Brown instant
14
oz
$2.19
14
oz
$2.99
BBQ Sauce - Baby Rays
28
oz
$2.99
28
oz
$3.79
BBQ Sauce - store brand
19
oz
$1.49
 
 
 
Salsa - Pace medium
16
oz
$1.98
16
oz
$2.19
Cool Whip - store brand
8
oz
$1.19
8
oz
$1.25
Cool Whip - brand
8
oz
$1.29
8
oz
$2.17
Pie Shell - store brand
2
shells
 
2
shells
 
Pie Shell - Pillsbury
2
shells
$2.79
2
shells
 
Granola Bars - Sarah Breakfast
5
count
 
5
count
$3.99
Salmon
 
oz
 
 
oz
 

Aldi and Costco

Item
No.
Unit
Aldi
No.
Unit
Costco
Lotion - Cerave
12
oz
n/a
12
oz
 
Razors - Soleil
4
count
n/a
4
count
 
Toothpaste- Colgate
6
oz
n/a
6
oz
 
Pads- Always
16
count
$3.19
32
count
 
Diapers - Pampers Size 4
92
count
$23.99
92
count
 
Wipes - Huggies
240
count
n/a
240
count
 
Paper Towels - Store Brand
256
sq ft
$8.59
1026
sq ft
$14.99
Contact solution ? store brand
 
 
n/a
 
 
 
Deodorant ? Dove
 
 
n/a
 
 
 
Chips - Tortilla
13
oz
$1.19
10
oz
 
Chips - Wavy Store Brand
10
oz
$1.49
10
oz
 
Chips - Kettle
 
 
$1.49
 
 
 
Chips ? Kettle Store Brand
8
oz
$1.79
8
oz
 
Veggie Sticks
7
oz
$1.79
20
oz
$4.45
Popcorn - Popweaver Light
6
bags
$1.79
 
bags
 
Cookies - Oreos Name Brand
14.3
oz
n/a
52
oz
$7.39
Cookies - Oreos Store Brand
15
oz
$1.19
15
oz
 
Crackers - Saltine store brand
16
oz
$0.95
16
oz
 
Crackers - Goldfish
10
oz
$1.39
58
oz
$8.99
Crackers - Honey Maid Graham
14
oz
$1.39
57
oz
$6.69
Loaf - Sara Lee Whole Grain
1
loaf
 
2
loaf
$5.39
Tortillas - Mission
12
shells
n/a
 
shells
 
Tortillas - Mama Lupes
8
shells
n/a
8
shells
 
Tortillas - Store Brand
8
shells
$1.19
50
shells
$6.89
Tortillas - Hard Shell El Paso
10
shells
$0.99
10
shells
 
Buns - hot dog store brand
8
oz
$0.89
16
oz
$2.79
Buns - hot dog ball park
8
oz
n/a
8
oz
 
Buns - hamburger store brand
8
oz
$0.89
16
oz
$2.69
Buns - hamburger ball park
8
oz
n/a
8
oz
 
Garlic Bread - Pepp farm frozen
12
oz
n/a
12
oz
 
Garlic Bread ? store brand
1
count
$1.79
1
count
 
Puffs - Store Brand
1.48
oz
n/a
1.48
oz
 
Yogurt - Store Brand
32
oz
 
 
oz
 
Sour Cream - Daisy Light
16
oz
$1.29
48
oz
$4.45
Eggs - Store Brand
12
count
$1.59
36
count
$4.59
Cream Cheese - store brand
8
oz
$1.29
8
oz
 
Cream Cheese - Philadelphia
8
oz
n/a
8
oz
 
Butter
4
sticks
$2.69
16
sticks
$9.79
Cheese - store brand
8
oz
$1.99
80
oz
$5.45
Cheese - Kraft
8
oz
n/a
 
oz
 
Cheese ? Grated Parmesan Kraft
8
oz
$2.49
8
oz
 
String Cheese
 
 
 
48
oz
$9.99
Deli Meat - Turkey Oscar Meyer
16
oz
n/a
 
oz
 
Hot Dogs - All Beef Oscar Meyer
8
count
 
14
count
$10.99
Pork Sausage
16
oz
$2.89
16
oz
 
Bacon - Farmland
16
oz
$3.99
64
oz
$16.99
Turkey - ground
20
oz
$2.99
20
oz
 
Turkey ? ground store brand
16
oz
$2.99
16
oz
 
Tuna - canned Starkist
4
oz
$0.59
56
oz
$14.89
Milk - 1 %
1
gallon
$2.59
1
gallon
$2.89
Milk - Horizon whole organic
0.5
gallon
n/a
0.5
gallon
 
Apple juice - Alice
64
oz
$1.39
256
oz
$7.99
Pop
12
cans
$2.99
36
cans
$9.99
Peanut Butter - Jif Crunchy
40
oz
$1.69
40
oz
 
Jelly - Welchs Grape
32
oz
$1.59
32
oz
 
Oil - canola store brand
48
oz
$2.59
48
oz
 
Oil - veg store brand
48
oz
$2.39
48
oz
 
Cake Mix - Pillsbury
15
oz
$0.99
15
oz
 
Frosting - Pillsbury
16
oz
$1.29
16
oz
 
Pudding - Jello Instant
3
oz
$0.45
3
oz
 
Gelatin - Jello
3
oz
$0.45
3
oz
 
Cereal - Raisin Bran
23.5
oz
n/a
 
oz
 
Cereal - Cheerios
21
oz
n/a
40
oz
$5.49
Pasta - store brand
12
oz
$0.89
136
oz
$8.49
Pasta - Barilla
12
oz
n/a
 
oz
 
Pasta - Tom Sauce store brand
24
oz
$1.19
96
oz
$7.79
Pasta - Alfredo Ragu
16
oz
$1.69
 
oz
 
Broth - Swanson chicken
32
oz
$1.49
174
oz
$8.79
Soup - Creamed
10.75
oz
$0.89
 
oz
 
Beans - Bush's Black
15
oz
n/a
120
oz
 
Beans ? black store brand
 
 
$0.59
 
 
 
Rice - white store brand
3
lb
$1.59
25
lb
$8.99
Rice - Uncle Ben's Brown instant
14
oz
$1.49
 
oz
 
BBQ Sauce - Baby Rays
28
oz
$1.99
80
oz
$4.89
BBQ Sauce - store brand
 
 
 
 
 
 
Salsa - Pace medium
16
oz
$1.69
 
oz
 
Cool Whip - store brand
8
oz
$0.89
 
oz
 
Cool Whip - brand
8
oz
n/a
 
oz
 
Pie Shell - store brand
2
shells
 
 
shells
 
Pie Shell - Pillsbury
2
shells
 
 
shells
 
Granola Bars - Sarah Breakfast
5
count
$2.49
26
count
$11.79
Salmon
 
 
 
48
oz
$21.99
Aldi items are all Aldi brand items (or non-name brand items) except they have Coke products

Prices Side by Side

 
 
Price Per Unit
 
 
 
Item
Walmart
Fareway
Aldi
Costco
Baker's
Lotion - Cerave
$0.91
 
 
 
 
Razors - Soleil
$1.24
 
 
 
$1.34
Toothpaste- Colgate
$0.49
 
 
 
$0.52
Pads- Always
$0.17
 
$0.20
 
 
Diapers - Pampers Size 4
$0.32
$0.26
$0.26
 
$0.27
Wipes - Huggies
$0.02
 
 
 
 
Paper Towels - Store Brand
$0.02
$0.02
$0.03
$0.01
$0.03
Contact solution � store brand
 
 
 
 
 
Deodorant � Dove
 
 
 
 
 
Chips - Tortilla
$0.15
$0.14
$0.09
 
$0.14
Chips - Wavy Store Brand
$0.20
$0.14
$0.15
 
$0.18
Chips - Kettle
 
 
 
 
 
Chips � Kettle Store Brand
 
 
$0.22
 
 
Veggie Sticks
 
 
$0.26
$0.22
 
Popcorn - Popweaver Light
$0.23
$0.33
$0.30
 
 
Cookies - Oreos Name Brand
$0.21
$0.21
 
$0.14
$0.21
Cookies - Oreos Store Brand
$0.12
 
$0.08
 
$0.20
Crackers - Saltine store brand
$0.11
$0.19
$0.06
 
$0.11
Crackers - Goldfish
$0.30
$0.27
 
$0.16
$0.22
Crackers - Honey Maid Graham
$0.17
$0.14
$0.10
$0.12
$0.30
Loaf - Sara Lee Whole Grain
$2.18
$3.49
 
$2.70
$2.99
Tortillas - Mission
$0.17
$0.18
 
 
 
Tortillas - Mama Lupes
$0.35
 
 
 
 
Tortillas - Store Brand
$0.24
$0.25
$0.15
$0.14
$0.18
Tortillas - Hard Shell El Paso
$0.13
$0.18
$0.10
 
$0.15
Buns - hot dog store brand
$0.15
 
$0.11
$0.17
$0.12
Buns - hot dog ball park
$0.25
 
 
 
 
Buns - hamburger store brand
$0.15
 
$0.11
$0.17
$0.11
Buns - hamburger ball park
$0.25
 
 
 
 
Garlic Bread - Pepp farm frozen
$0.22
$0.22
 
 
$0.32
Garlic Bread � store brand
 
 
$1.79
 
$1.99
Puffs - Store Brand
$1.05
 
 
 
 
Yogurt - Store Brand
$0.06
$0.10
 
 
$0.08
Sour Cream - Daisy Light
$0.12
$0.12
$0.08
$0.09
$0.14
Eggs - Store Brand
$0.17
$0.16
$0.13
$0.13
$0.19
Cream Cheese - store brand
$0.25
$0.25
$0.16
 
$0.22
Cream Cheese - Philadelphia
$0.30
$0.30
 
 
$0.32
Butter
$0.87
$0.75
$0.67
$0.61
$0.87
Cheese - store brand
$0.33
$0.25
$0.25
$0.07
 
Cheese - Kraft
$0.36
$0.37
 
 
$0.36
Cheese � Grated Parmesan Kraft
 
 
$0.31
 
 
String Cheese
 
 
 
$0.21
 
Deli Meat - Turkey Oscar Meyer
$0.34
$0.33
 
 
$0.36
Hot Dogs - All Beef Oscar Meyer
$0.37
$0.47
 
$0.79
$0.60
Pork Sausage
$0.24
 
$0.18
 
 
Bacon - Farmland
$0.31
$0.31
$0.25
$0.27
$0.37
Turkey - ground
$0.19
 
 
 
$0.27
Turkey � ground store brand
 
 
$0.19
 
$0.19
Tuna - canned Starkist
$0.24
$0.25
$0.15
$0.27
$0.35
Milk - 1 %
$3.78
$3.79
$2.59
$2.89
$3.68
Milk - Horizon whole organic
$8.76
 
 
 
$8.58
Apple juice - Alice
 
 
$0.02
$0.03
$0.03
Pop
$0.35
 
$0.25
$0.28
$0.42
Peanut Butter - Jif Crunchy
$0.15
$0.15
$0.04
 
$0.16
Jelly - Welchs Grape
$0.06
$0.08
$0.05
 
$0.06
Oil - canola store brand
$0.06
$0.07
$0.05
 
$0.06
Oil - veg store brand
$0.05
$0.07
$0.05
 
$0.06
Cake Mix - Pillsbury
$0.07
$0.09
$0.07
 
$0.12
Frosting - Pillsbury
$0.10
$0.11
$0.08
 
$0.12
Pudding - Jello Instant
$0.26
$0.26
 
 
$0.40
Gelatin - Jello
$0.22
$0.23
 
 
 
Cereal - Raisin Bran
$0.14
$0.21
 
 
$0.19
Cereal - Cheerios
$0.18
$0.21
 
$0.14
$0.20
Pasta - store brand
$0.08
$0.06
$0.07
$0.06
$0.08
Pasta - Barilla
$0.11
$0.11
 
 
$0.09
Pasta - Tom Sauce store brand
$0.06
$0.12
$0.05
$0.08
$0.06
Pasta - Alfredo Ragu
$0.11
$0.11
$0.11
 
$0.11
Broth - Swanson chicken
$0.06
$0.08
$0.05
$0.05
 
Soup - Creamed
$0.10
$0.07
$0.08
 
$0.09
Beans - Bush's Black
$0.06
$0.07
 
 
$0.08
Beans � black store brand
 
 
 
 
 
Rice - white store brand
$0.60
$0.60
$0.53
$0.36
$0.70
Rice - Uncle Ben's Brown instant
$0.18
$0.16
$0.11
 
$0.21
BBQ Sauce - Baby Rays
$0.09
$0.11
$0.07
$0.06
$0.14
BBQ Sauce - store brand
 
$0.08
 
 
 
Salsa - Pace medium
$0.12
$0.12
$0.11
 
$0.14
Cool Whip - store brand
$0.15
$0.15
$0.11
 
$0.16
Cool Whip - brand
$0.19
$0.16
 
 
$0.27
Pie Shell - store brand
$1.08
 
 
 
 
Pie Shell - Pillsbury
$1.28
$1.40
 
 
 
Granola Bars - Sarah Breakfast
 
 
$0.50
$0.45
$0.80
Salmon
 
 
 
$0.46
 
This shows the per unit cost (either ounces, lbs, count, etc.)

I'm trying to keep this as updated and complete as possible, so please help me by posting updates if you see them in the stores

    0 of 8192 characters used
    Post Comment

    No comments yet.

    Click to Rate This Article